... okuyorsunuz
Günlük

Metro yatırımda hız kesmedi, 26. mağazasını Diyarbakır’da açtı

Metro Toptancı Market, yatırımlarına Güneydoğu Bölgesi’nin kalbi Diyarbakır’da devam ediyor.

metro diyarbakirBölgenin ticaret hayatına yeni bir soluk getirecek olan Metro Diyarbakır mağazası, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak’ın katılımıyla açıldı ve Metro’nun Türkiye’deki 26. mağazası oldu.

15 milyon Euro yatırım değeri olan Metro Diyarbakır mağazası, 200 kişiye iş imkanı sağlıyor. 6.900m2 satış alanına ve 8.900m2 toplam alana sahip olan mağazada 45.000’den fazla ürün yer alıyor ve diğer tüm Metro mağazalarında olduğu gibi ISO 22000 kalite standartları ile hizmet veriliyor.

Yüzyıllara dayanan ticaret kültürü ile Doğu’nun ticaret merkezi olan Diyarbakır, Metro’nun 26. mağazasına evsahipliği yapıyor. Diyarbakır Bağlar bölgesinde açılan Metro mağazası, Mardin, Şanlıurfa, Elazığ ve Bingöl gibi çevre illeri kapsayan bölgede hizmet veren profesyonellere yoğun rekabet şartlarında fark yaratabilmeleri için çeşitli çözüm alternatifleri sunuyor.

Metro her açıldığı şehirde olduğu gibi, Diyarbakır’da da yerel üreticilere destek veriyor. Bu kapsamda Diyarbakır yerel ürün ve markalarının Metro reyonlarında satılması için üreticilerle işbirliği yapılıyor. Metro Diyarbakır mağazası bugün 10 civarında Diyarbakırlı üreticinin ürününü raflarına taşıdı. Yeni işbirlikleri için satınalma görüşmeleri devam ediyor.

Özerkan: Yerel üreticileri dünyaya açmak istiyoruz

Diyarbakır mağazasının açılış töreninde konuşan Metro Toptancı Market Türkiye Genel MüdürüKubilay Özerkan, “8.000 yıllık kadim bir şehir olan Diyarbakır, tarih boyunca bölgenin öncü ve örnek bir şehri oldu. Bu şehre ilk geldiğimizde Diyarbakırlılar bizi karanfillerle karşıladılar. Onların bu içten davranışı, yerel yöneticilerin mağazamızın açılışı sırasında bize gösterdiği kolaylık ve yardımlar Diyarbakır’a mağaza açmakla çok doğru bir karar verdiğimizi gösterdi.”

Özerkan, “Diyarbakır mağazamızda göreve başlayan arkadaşlarımızın, İşletme Müdürümüz dışında, hepsi bu bölgeden. Ayrıca yine bu bölgeden 10 arkadaşımız Türkiye’deki değişik mağazalarımızda görevlendirilmek üzere Yönetici Eğitimi alıyorlar. Hepsinin uluslararası kariyer yapma fırsatı da olabilir. Ülkemizin mağaza açtığımız her ilinde; üreticiden, müşteriye ve çalışanına kadar tüm değerlerine inanıyor, yatırım yapıyoruz. Örneğin çalıştığımız 10 dolayında Diyarbakırlı markanın hem ulusal hem de uluslararası seviyede büyümesi için destek veriyoruz” diye konuştu.

Açılışa katılan Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak: “Dünyanın en büyük firmalarından biri olan Metro’nun Diyarbakır’a gelmesi çok önemlidir. Burası Türkiye’nin Ortadoğu ve Afrika’ya açılan çok önemli bir ticaret kapısıdır.”

About Kaan Sallı

http://perakendegunlugu.com sallikaan@gmail.com

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: