... okuyorsunuz
Günlük

Teknosa, satın alma fırsatları için HSBC’ye yetki verdi @DUinvest

Teknosa, pazardaki satın alma fırsatlarını değerlendirmek üzere HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile danışmanlık sözleşmesi imzaladığını açıkladı.

Sektöre ilişkin konsolidasyon beklentisi doğrultusunda oluşacak fırsatları değerlendirerek bu kararı alan Teknosa, dahaönce de Alman EP ve Amerikalı Best Buy’ın Türkiye yatırımlarını satın alma yoluna gitmişti.

 teknosa.jpg

“Büyüme stratejimizin bir parçası”

Konuyla ilgili konuşan Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, “Elektronik perakende sektörü bu yıl 24 milyar TL’ye ulaşması beklenen büyüklüğü ve yıllık %15 üzerinde büyümesi ile cazip sektör. Bu sektörün geleceğine ve şirketimiz TeknoSA’nın rekabet gücüne inanıyoruz. Organik olduğu kadar satın almalarla da büyümek stratejimizin bir parçası. Pazarda bir konsolidasyon bekliyoruz, bu konsolidasyona daha önce 2007 yılında Alman EP ve 2011 yılında Amerikalı Best Buy firmalarını devralarak Teknosa liderlik etmişti. Yeni fırsatları değerlendirmesi için bir danışman görevlendirdik. Bir sonraki hamleyi yine biz yapmayı hedefliyoruz” dedi.

“Gücümüzü yeni satın almalarda kullanacağız”

Teknosa Genel Müdürü Mehmet T. Nane de “Bilindiği gibi, geçen hafta 2012 yarıyıl neticelerimizi kamuoyuna açıkladık. Şirketimiz karlı ve bilançomuzda güçlü nakit pozisyonumuz var. Bu gücümüzü yeni satın almalarda kullanmak istiyoruz. Daha çok müşteriye Teknosa’nın üstün hizmet kalitesini ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi. Mehmet T. Nane, danışmanlarla beraber fırsatları çok detaylı değerlendirerek, Teknosa’ya, Teknosa hissedarlarına ve müşterilerine değer katacak bir süreç oluşturacaklarını sözlerine ekledi.”

Pazar lideri Teknosa cirosunu yüzde 29 artırdı

Türkiye’nin lider teknoloji perakendecisi Teknosa hızlı büyümesini sürdürüyor. Geçen hafta yarıyıl sonuçlarını açıklayan Teknosa, cirosunu geçen yılın aynı dönemine oranla %29 artırarak 1 milyar TL’ye ulaştırmıştı. 

Denetlenmiş finansal sonuçlara göre aynı dönemde faaliyet karı %26 artışla  42 milyon TL’ye, net kar ise %14 artışla 20 Milyon TL’ye ulaşmıştı. Yılın ilk yarısında 29 mağaza açan Teknosa, bugün itibarıyla 280 mağaza ile hizmet veriyor.

About Kaan Sallı

http://perakendegunlugu.com sallikaan@gmail.com

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: