... okuyorsunuz
Günlük

Müşteriyiz Biz, Hakkımızı Ararız!

Utkan Blog

Zaman zaman çevremdeki kişiler tüketici olarak sorunlarla karşılaşıp yardım istiyorlar, “nereye başvurmalıyım”, “nasıl hakkımı aramalıyım” diye soruyorlar. Yalnız bu bilgiyi vermeden önce şu uyarıyı yapayım: Tüm çabamla en doğru bilgiyi vermek istememe rağmen, yazdığım bilgilerde bir hata veya eksiklik olabilir, veya ileriki bir tarihte belli konular güncelliğini yitirebilir. Onun için hukuki konularda önemli kararlar almadan önce bir hukukçuya danışmanızı öneririm. Eğer bu sayfada verilen bilgilerde bir eksik veya hata bulursanız lütfen yorum olarak blog’a yazınız.

Her haksızlığa uğradığınızı düşündüğünüzde tüketici mahkemelerine başvurmak ve bunun gereklerini yerine getirmek zorunda değilsiniz. Kanun ve yönetmelikler tüketici ile satıcı veya sağlayıcılar arasında özellikle de göreceli küçük meblağın konu olduğu uyuşmazlıkların çözümü için tüketici sorunları hakem heyetlerine başvuru imkanı vermişlerdir. Bu süreç mahkemelere göre çok daha hızlı sonuçlanabilir (yine de başvurunun ertesi günü sonuç beklemeyin).

İl hakem heyetleri il merkezi sınırları içinde, ilçe hakem heyetleri ise ilçe sınırları içinde görevli ve yetkilidir. Başvurular, tüketicinin mal…

View original post 296 kelime daha

About Kaan Sallı

http://perakendegunlugu.com sallikaan@gmail.com

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: